Google Search Console’a Sitemap Nasıl Eklenir?

Google Search Console’a web sitesi eklemeyi bilmiyorsan Google Search Console’a Web Sitesi Ekleme adlı yazımı okuyabilirsin.

Evet arkadaşlar Google Search Console’a sitemizi ekledik ama daha sonra ne yapacağınızı bilmiyorsanız bu yazı tam size göre! Sitemap ekleyeceğiz.

İlk olarak Search Console ana sayfasından web sitemizi seçiyoruz. Sonra “Site Haritaları” yazan yere tıklıyoruz. (Resim 1)

Google Search Console’a Sitemap Nasıl Eklenir? Resim 1

Sonra çıkan ekranda “Site Haritası Ekleme/Test Etme” yazan butona tıklıyoruz. (Resim 2)

Google Search Console’a Sitemap Nasıl Eklenir? Resim 2

Daha sonra site adresimizin sağında boş olan kutucuğa sitemap.xml hangi dizinde ise oraya yazıyoruz. Sonra Test butonuna tıklıyoruz. (Resim 3)

Google Search Console’a Sitemap Nasıl Eklenir? Resim 3

Eğer test ettikten sonra böyle bir ekran geldiyse sitemap sıkıntısız bir şekilde google amcaya linkleri veriyor demektir. (Resim 4)

Google Search Console’a Sitemap Nasıl Eklenir? Resim 4

Testi kapat dedikten sonra sitemap ekleme alanında bu sefer sitemapi eklemek için Gönder butonuna basıyoruz (Resim 5)

Google Search Console’a Sitemap Nasıl Eklenir? Resim 5

Sitemapi eklemiş olduk. (Resim 6)

Google Search Console’a Sitemap Nasıl Eklenir? Resim 6

Eğer yazımı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayınız teşekkürler…

Tuğra Yaldız

Merhaba bu alanda kısaca kendimden bahsedeceğim. Adım Tuğra, 19 yaşındayım. Ticaret lisesi mezunuyum şuan Afyon Kocatepe Üniversitesinde İşletme bölümü okuyorum. Aslen Konyalıyım Afyonkarahisar'da ailemle birlikte yaşıyorum. Yaklaşık 11 senedir bilgisayarlarla içli dışlıyım son 6 senedir kendimi internete 2 yıldır ise Web Programlamaya verdim ileri derece PHP ve HTML biliyorum CSS Javascript Jquery için kendimi geliştirmeye devam ediyorum.. Yakında yayına çıkaracağım yyazilim.com için projeler geliştiriyorum. İş çözümleriniz için mail (iletisim@tugrayaldiz.com) atabilirsiniz. Şimdilik benden bu kadar eğer sende aramıza gelmek istersen mail listemize katılman yeterli kendine iyi bak. :) Not: Web programlama dersleri için https://www.w3schools.com adresini kaynak alıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Back to top