Google Search Console’a Web Sitesi Ekleme

Merhaba gençler, bu yazımda sizlere Google Search Console’a Web Sitenizi nasıl ekleyebilirsiniz ondan bahsedeceğim. İlk olarak  Google Search Console adresine gidiyoruz ve giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra böyle bir ekran gelecektir. (Resim 1)

Google Search Console’a Web Sitesi Ekleme Resim 1

Özellik ekle kısmına tıklıyoruz. Böyle bir ekran geliyor karşımıza buradan Website adresinizi yazıp ekle diyorsunuz. (Resim 2)

Google Search Console’a Web Sitesi Ekleme Resim 2

Ekle dedikten sonra sizden bir adet html dosyası ile websitenizi doğrulamanızı isteyecektir. (Resim 3) İndirdiğiniz html dosyasını sitenizin kök dizinine atın.

Google Search Console’a Web Sitesi Ekleme Resim 3

Eğer html dosyasını doğru bir şekilde sitenizin olduğu kök dizine yüklediyseniz size şöyle birşey diyecektir. (Resim 4)

Google Search Console’a Web Sitesi Ekleme Resim 4

Tebrikler web sitenizi Google Search Console’a eklediniz. Ama bu iş sadece web sitenizi eklemekle bitmez sitemap’de eklememiz lazım. Sitemap eklemeyi bilmiyorsanız tıklayınız

Tuğra Yaldız

Merhaba bu alanda kısaca kendimden bahsedeceğim. Adım Tuğra, 19 yaşındayım. Ticaret lisesi mezunuyum şuan Afyon Kocatepe Üniversitesinde İşletme bölümü okuyorum. Aslen Konyalıyım Afyonkarahisar'da ailemle birlikte yaşıyorum. Yaklaşık 11 senedir bilgisayarlarla içli dışlıyım son 6 senedir kendimi internete 2 yıldır ise Web Programlamaya verdim ileri derece PHP ve HTML biliyorum CSS Javascript Jquery için kendimi geliştirmeye devam ediyorum.. Yakında yayına çıkaracağım yyazilim.com için projeler geliştiriyorum. İş çözümleriniz için mail (iletisim@tugrayaldiz.com) atabilirsiniz. Şimdilik benden bu kadar eğer sende aramıza gelmek istersen mail listemize katılman yeterli kendine iyi bak. :) Not: Web programlama dersleri için https://www.w3schools.com adresini kaynak alıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Back to top