En iyi yabancı diziler

Merhaba uzun bir aradan sonra yep yeni yazımla karşınızdayım! Bu yazımda En iyi yabacı dizileri  hep beraber inceleyeceğiz. O zaman başlığımızı atıp başlayalım!

En iyi Yabancı Diziler

En iyi yabancı dizileri yazımıza haydi başlayalım!

The Walking Dead (Yürüyen Ölüler)

En iyi yabancı diziler - The Walking Dead
En iyi yabancı diziler – The Walking Dead

Yabancı dizi diyince ilk olarak aklımıza The Walking dead gelmeli. İsterseniz biraz dizi hakkında sizlere bilgi vereyim.

Bir çizgi romanın TV dizisi olan The Walking Dead izleyiciyi ekranlara kilitlemeye hazır! Silahlı bir çatışmada vurulan Rick (Başrol) günler sonra hastanede uyandığında artık hiç bir şeyin eskisi gibi olmadığını fark eder. İnsanlar salgın hastalık nedeniyle zombileşmiştir. Bunları gören Rick Ailesinin yaşadığına inanarak onları aramaya başlar.

Dizinin kısaca hikayesi buydu eğer sizde benim gibi bilim kurgu filmlerini/dizilerini seviyorsanız bu diziyi izlemeyi çok isteyeceksinizdir. Sizlere bir bilgi daha vereyim bu diziyi izleyen insanların %93’ü diziyi beğeniyor aklınızda bulunsun.

Game Of Thrones (Taht Oyunları)

En iyi yabancı diziler - Game Of Thrones
En iyi yabancı diziler – Game Of Thrones

En iyi yabancı diziler yazımızın ikinci diziside Game Of Thrones.

Benim izlemediğim, herkesin bilip izlediği dizilerin arasında geliyor Game Of Thrones. Uzatmadan dizinin konusuna geçelim.

Kışların yazlara göre anormal olarak geçtiği bir coğrafyada tam olarak 7 tane krallık vardır. Starklar kalesinin, kıştepesinin kuzeyinde bu yedi krallığı koruyan surların ardında ne olduğu bilinmeyen canavarlar vardır. Eddard Stark’a (Lord) kral eli olma teklifi gelir Eddard Stark’da bu teklifi kabul etmek istemese bi kabul etmek zorunda kalır. Kral olan Eddard Stark bi anda kendini entrikalar içinde bulur. Özet olarak dizimiz adından da anlaşıldığı gibi taht oyunlarıyla geçmektedir oyun deyip geçmeyin yapımcılar öyle güzel işlemişler ki dizi çok güzel olmuş. Mutlaka izlemelisiniz!

Fringe

En Yabancı Diziler - Fringe
En Yabancı Diziler – Fringe

Eğer bilim kurgu filmlerini seviyorsanız bu gizemli dizi tam size göre! Uzatmadan dizinin konusuna geçelim. En iyi yabancı diziler arasında olan bu dizinin konusu şöyle;

Özel ajan olan Olivia Dunham, bir gün çözemeyeceği bir vakayla karşılaşır ve bu vakayla ilgili araştırma yaparken kendisinin çözemeyeceğini anladığında çılgın bilim adamı Walter Bishop ve üstün Zekalı Oğlu Peter Bishop’a tanışır ve gizemli olan olayları beraber çözmeye çalışırlar.Spoiler olmasın diye konuyu biraz yüzeysel geçtim geri kalanını diziyi izleyerek görebilirsiniz.

Supernatural

En İyi Yabancı Dizler - Supernatural
En İyi Yabancı Dizler – Supernatural

En iyi yabancı diziler yazımın dördüncü üyesi korku dizilerin en başında gelen Supernatural dizisi. Hemen uzatmadan konusuna geçmek istiyorum.

Anneleri daha çok küçükken olansütü bir varlık tarafından öldürülen kardeşlerin babası avcı olduğu için çocuklarını da avcı gibi yetirmiştir. Dean babasına çok bağlıyken Sam, ise tam tersine babasından ve avcılıktan uzaklaşmaya çalışır.Bir kaç yıl sonra Dean, Sam’e giderek babasının ortadan kaybolduğunu söyler ve beraber babalarını aramaya giderler.

Dizinin konusunu yine kısa kestim arkadaşlar eğer konu sizin ilginizi çektiyse diziyi izleyebilirsiniz.

Doctor Who

En İyi Yabancı Diziler - Doctor Who
En İyi Yabancı Diziler – Doctor Who

Zamanda yolculuğa ne dersin! Bir başka bilim kurgu dizisi olan Doctor Who en iyi yabancı diziler arasında geliyor. Hemen uzatmadan dizinin konusuna geçelim.

Asıl mesleği doktorluk olan Who, aslında insan dışı bir varlıktır ve telefon kulübesine benzeyen zaman makinesiyle zamanda yolculuk yapmaktadır.

Bu dizinin konusunu baya bi kısa tuttum çünkü çok kısa bir yazının dahi sizin ilginizi çekeceğini biliyordum.

Bu yazımda sizler için en iyi yabancı dizileri listeledim. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ediyorum kendinize iyi bakın!

Tuğra Yaldız

Merhaba bu alanda kısaca kendimden bahsedeceğim. Adım Tuğra, 19 yaşındayım. Ticaret lisesi mezunuyum şuan Afyon Kocatepe Üniversitesinde İşletme bölümü okuyorum. Aslen Konyalıyım Afyonkarahisar'da ailemle birlikte yaşıyorum. Yaklaşık 11 senedir bilgisayarlarla içli dışlıyım son 6 senedir kendimi internete 2 yıldır ise Web Programlamaya verdim ileri derece PHP ve HTML biliyorum CSS Javascript Jquery için kendimi geliştirmeye devam ediyorum.. Yakında yayına çıkaracağım yyazilim.com için projeler geliştiriyorum. İş çözümleriniz için mail (iletisim@tugrayaldiz.com) atabilirsiniz. Şimdilik benden bu kadar eğer sende aramıza gelmek istersen mail listemize katılman yeterli kendine iyi bak. :) Not: Web programlama dersleri için https://www.w3schools.com adresini kaynak alıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Back to top