HTML Sayfasına Javascript Dosyası Nasıl Dahil Edilir?

Merhaba, HTML Sayfasına Javascript Dosyası Nasıl Dahil Edilir başlıklı yazıma hoşgeldiniz. Bu yazımda html sayfasına nasıl javascript sayfası dahil edilir ona değineceğim.

Aslında çokta zor bir iş değil iki tane dosyamız olsun birisi index.html diğeride js.js olsun.

Şimdi biz js.js dosyasını html dosyasına dahil edecez, aslında bu işlem için tek satırlık kod yazacağız şöyle ki;


<script src="js.js"> </script>

Yukarıdaki kodda script etiketine bir src methodu ekleyip içine JavaScript dosyamızın adresini yazdım ve script etkiketi kapattım. İşlem bu kadar javascript dosyamız sayfaya dahil edilmiş oldu. Size bir tavsiye sitenizin hızlı açılması açısından script etiketlerini body kapanış etiketinin bir satır üstüne yazın seo açısından sizin yararınıza olacaktır.

 

Bugünlük bu kadar arkadaşlar başka bir yazıda görüşmek üzere hoşçakalın.

Tuğra Yaldız

Merhaba bu alanda kısaca kendimden bahsedeceğim. Adım Tuğra, 19 yaşındayım. Ticaret lisesi mezunuyum şuan Afyon Kocatepe Üniversitesinde İşletme bölümü okuyorum. Aslen Konyalıyım Afyonkarahisar'da ailemle birlikte yaşıyorum. Yaklaşık 11 senedir bilgisayarlarla içli dışlıyım son 6 senedir kendimi internete 2 yıldır ise Web Programlamaya verdim ileri derece PHP ve HTML biliyorum CSS Javascript Jquery için kendimi geliştirmeye devam ediyorum.. Yakında yayına çıkaracağım yyazilim.com için projeler geliştiriyorum. İş çözümleriniz için mail (iletisim@tugrayaldiz.com) atabilirsiniz. Şimdilik benden bu kadar eğer sende aramıza gelmek istersen mail listemize katılman yeterli kendine iyi bak. :) Not: Web programlama dersleri için https://www.w3schools.com adresini kaynak alıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Back to top