HTML Sayfasına Javascript Dosyası Nasıl Dahil Edilir?

0
1025
görüntülenme

Merhaba, HTML Sayfasına Javascript Dosyası Nasıl Dahil Edilir başlıklı yazıma hoşgeldiniz. Bu yazımda html sayfasına nasıl javascript sayfası dahil edilir ona değineceğim.

Aslında çokta zor bir iş değil iki tane dosyamız olsun birisi index.html diğeride js.js olsun.

Şimdi biz js.js dosyasını html dosyasına dahil edecez, aslında bu işlem için tek satırlık kod yazacağız şöyle ki;


<script src="js.js"> </script>

Yukarıdaki kodda script etiketine bir src methodu ekleyip içine JavaScript dosyamızın adresini yazdım ve script etkiketi kapattım. İşlem bu kadar javascript dosyamız sayfaya dahil edilmiş oldu. Size bir tavsiye sitenizin hızlı açılması açısından script etiketlerini body kapanış etiketinin bir satır üstüne yazın seo açısından sizin yararınıza olacaktır.

 

Bugünlük bu kadar arkadaşlar başka bir yazıda görüşmek üzere hoşçakalın.

Önceki İçerikAndroid 8.0 O (Oreo) Güncellemesi Alacak Cihazlar TAM LİSTE
Sonraki İçerikBootstrap Sayfaya Nasıl Eklenir?
Merhaba bu alanda kısaca kendimden bahsedeceğim. Adım Tuğra, 19 yaşındayım. Ticaret lisesi mezunuyum şuan Afyon Kocatepe Üniversitesinde İşletme bölümü okuyorum. Aslen Konyalıyım Afyonkarahisar'da ailemle birlikte yaşıyorum. Yaklaşık 11 senedir bilgisayarlarla içli dışlıyım son 6 senedir kendimi internete 2 yıldır ise Web Programlamaya verdim ileri derece PHP ve HTML biliyorum CSS Javascript Jquery için kendimi geliştirmeye devam ediyorum.. Yakında yayına çıkaracağım yyazilim.com için projeler geliştiriyorum. İş çözümleriniz için mail (iletisim@tugrayaldiz.com) atabilirsiniz. Şimdilik benden bu kadar eğer sende aramıza gelmek istersen mail listemize katılman yeterli kendine iyi bak. :) Not: Web programlama dersleri için https://www.w3schools.com adresini kaynak alıyorum.
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorum alanını boş bırakma.
Lütfen adını gir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.