Bootstrap Sayfaya Nasıl Eklenir?

Merhaba, Bootstrap Sayfaya Nasıl Eklenir? başlıklı yazıma hoşgeldiniz bu yazımda html sayfasına bootstrap’ı nasıl ekleyeceğiz ona değineceğim.

Bootstrap’ı sayfaya eklemek için iki yöntim var bu iki yönteme de yazımda değineceğim.

İlk yöntem CDN yöntemi.

Bootstrap dosyalarını sitenizin dizinine yüklemeden sitil dosyalarını direk bootstrap’ın sunucularından çekersiniz. Kolay ve zahmetsiz bir iştir ama pek önerdiğim yöntem değildir.

Bu adresteki  Bootstrap CDN başlığı altındaki html kodlarını kopyalayıp sitemizin head tagları arasına yapıştırıyoruz. Bootstrapı düzgünce kullanabilmek için bir meta tagı tagı ve sayfaya jQuery’i dahil etmemiz gerekecek dahil edeceğimiz şeyleri aşağıya html kodu olarak ekledim.

<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1">
<script src="https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.12.4/jquery.min.js"></script>

Sitenin Dizinine İndirerek Sayfaya Ekleme

Sitenizin dizinine indirerek sayfanıza kendi sunucunuzdan çekersiniz.

Bu adresteki Download Bootstrap butonuna tıklayarak bootsratpı indirin ve zip dosyasından çıkarın. Zip dosyasından çıkardığınız bootstrap klasörünü sitenizin dizinine ekleyin. Aşağıdaki kodu kendinize göre düzenleyip sitenizin sayfasına ekleyin.


<head>
<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1">
<link href="bootstrap.min.css" rel="stylesheet">
<script src="https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.12.4/jquery.min.js"></script> 
<!-- Yukarıdaki script etiketini direk yapıştırın bunu ellemenize gerek yok. -->
<script src="js/bootstrap.min.js"></script>
</head>

 

Tuğra Yaldız

Merhaba bu alanda kısaca kendimden bahsedeceğim. Adım Tuğra, 19 yaşındayım. Ticaret lisesi mezunuyum şuan Afyon Kocatepe Üniversitesinde İşletme bölümü okuyorum. Aslen Konyalıyım Afyonkarahisar'da ailemle birlikte yaşıyorum. Yaklaşık 11 senedir bilgisayarlarla içli dışlıyım son 6 senedir kendimi internete 2 yıldır ise Web Programlamaya verdim ileri derece PHP ve HTML biliyorum CSS Javascript Jquery için kendimi geliştirmeye devam ediyorum.. Yakında yayına çıkaracağım yyazilim.com için projeler geliştiriyorum. İş çözümleriniz için mail (iletisim@tugrayaldiz.com) atabilirsiniz. Şimdilik benden bu kadar eğer sende aramıza gelmek istersen mail listemize katılman yeterli kendine iyi bak. :) Not: Web programlama dersleri için https://www.w3schools.com adresini kaynak alıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Back to top