Javascript nedir?

Merhaba, Javascript nedir? başlıklı yazıma hoşgeldiniz bu yazımda sizlere javascript ile ilgili biraz bilgi vereceğim.

 

Javascript, Netscape firması tarafından geliştirilmiş sunucu taraflı olmayan (Kaynak kodları herkes tarafından görünebilir) bir programlama dilidir. Adında Java geçmesine rağmen dilin Java’yla uzaktan yakına ilişkisi yoktur.

Javascript nerelerde kullanılır?

Javascript başta Web sayfaları olmak üzere android oyunlarda vb. yerlerde az da olsa kullanılmaktadır.

Javascript’le neler yapılabilir?

Javascript ile Web sayfalarındaki HTML kodlarını değiştirebilir, kendiniz için hesap makinesi ya da oyun bile yapabilirsiniz. Ya da Javascript ile kullanıcıların forma girdiği bilgileri denetleyebilirsiniz.

Javascript Nasıl Kullanılır?

Javascript kodları HTML sayfasında <script> </script> kodları arasına yazılabilir ya da aşağıdaki kod ile harici bir Javascript dosyasını sayfaya dahil edebilirsiniz.

 

Benden bugün bu kadar kısa bir yazı olduğunun farkındayım ama aklıma gelenler bunlar kusura bakmayın.

Tuğra Yaldız

Merhaba bu alanda kısaca kendimden bahsedeceğim. Adım Tuğra, 19 yaşındayım. Ticaret lisesi mezunuyum şuan Afyon Kocatepe Üniversitesinde İşletme bölümü okuyorum. Aslen Konyalıyım Afyonkarahisar'da ailemle birlikte yaşıyorum. Yaklaşık 11 senedir bilgisayarlarla içli dışlıyım son 6 senedir kendimi internete 2 yıldır ise Web Programlamaya verdim ileri derece PHP ve HTML biliyorum CSS Javascript Jquery için kendimi geliştirmeye devam ediyorum.. Yakında yayına çıkaracağım yyazilim.com için projeler geliştiriyorum. İş çözümleriniz için mail (iletisim@tugrayaldiz.com) atabilirsiniz. Şimdilik benden bu kadar eğer sende aramıza gelmek istersen mail listemize katılman yeterli kendine iyi bak. :) Not: Web programlama dersleri için https://www.w3schools.com adresini kaynak alıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Back to top