Whatsapp’da gönderilen mesaj nasıl geri alınır?

Merhaba, bu yazımda Whatsapp’da gönderilen mesaj nasıl geri alınır? konusuna değineceğim. Birine mesaj  yazdınız ve diyelim ki yazım hatası yaptınız, mesajı gönderdikten sonra yazım hatasını gördünüz ve alıcının mesajı görmesini istemiyorsunuz, artık bu mümkün! Artık  Whatsapp’a mesajı geri alma özelliği geldi nasıl oluyor bu derseniz gönderdiğiniz mesajı 5 dakika içinde geri alabiliyorsunuz!

Konuya tam olarak başlamak dan önce özellik çok yeni olduğu için ekran görüntüsüyle anlatamayacağım. Öyleyse başlayalım. İlk olarak gönderdiğimiz mesaja uzun dokunuyoruz ve Geri al butonuna dokunuyoruz. Eğer işlem başarılı olmuşsa gönderdiğiniz mesaj karşınızdaki kişinin sohbetinden silinecektir ve  sizin mesajınızda ise  “Mesaj geri alındı” ibaresi belirecektir.

 

Not: Bu işlemi mesajı gönderdikten sonra 5 dakika içinde yapmanız gerekmektedir aksi taktirde mesajı geri alamayacaksınız.

Not: Siz mesajı gönderdiniz ve Alıcı ise bu mesajı görmüş ise mesajı geri almanız mümkün olmayacaktır.

Not: Bu özelliği kullanmak için hem sizin hem de alıcının Whatsapp sürümü güncel olmalıdır.

Tuğra Yaldız

Merhaba bu alanda kısaca kendimden bahsedeceğim. Adım Tuğra, 19 yaşındayım. Ticaret lisesi mezunuyum şuan Afyon Kocatepe Üniversitesinde İşletme bölümü okuyorum. Aslen Konyalıyım Afyonkarahisar'da ailemle birlikte yaşıyorum. Yaklaşık 11 senedir bilgisayarlarla içli dışlıyım son 6 senedir kendimi internete 2 yıldır ise Web Programlamaya verdim ileri derece PHP ve HTML biliyorum CSS Javascript Jquery için kendimi geliştirmeye devam ediyorum.. Yakında yayına çıkaracağım yyazilim.com için projeler geliştiriyorum. İş çözümleriniz için mail (iletisim@tugrayaldiz.com) atabilirsiniz. Şimdilik benden bu kadar eğer sende aramıza gelmek istersen mail listemize katılman yeterli kendine iyi bak. :) Not: Web programlama dersleri için https://www.w3schools.com adresini kaynak alıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Back to top