HTML sayfasının temel yapısı nasıl olmalıdır?

Merhaba, HTML sayfasının temel yapısı nasıl olmalıdır? başlıklı yazıma hoşgeldin. Bu yazımda HTML sayfasının temel yapısı nasıl olmalıdır ondan bahsedeceğiz o zaman başlayalım.

Html sayfasında mutlaka ilk satıra sayfa yapısını gösteren <!DOCTYPE html> tagı eklenmelidir. Daha sonra <html> tagı açılıp içine head ve body tagları da eklenmelidir. head tagının içine mutlaka ama mutlaka title tagı ve sayfamızın yazı setini gösterecek meta charset tagı eklenmelidir. head tagları arasına sayfa içeriği yazılmamalıdır, sayfanın içeriği body tagları arasında olmalıdır. Aşağıda htmlde temel sayfa yapısını gösteren kodları verdim oradan yola çıkarak sayfaya sizde ekleme yaparak yolunuza devam edebilirsiniz.


<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<meta charset="UTF-8"> <!-- Burayı değiştirmeyin aksi taktirde Türkçe karakter sorunu yaşarsınız. -->
<title>Sayfa başlığı</title>
</head>

<body>
İçerik buraya
</body>

</html>

Tuğra Yaldız

Merhaba bu alanda kısaca kendimden bahsedeceğim. Adım Tuğra, 19 yaşındayım. Ticaret lisesi mezunuyum şuan Afyon Kocatepe Üniversitesinde İşletme bölümü okuyorum. Aslen Konyalıyım Afyonkarahisar'da ailemle birlikte yaşıyorum. Yaklaşık 11 senedir bilgisayarlarla içli dışlıyım son 6 senedir kendimi internete 2 yıldır ise Web Programlamaya verdim ileri derece PHP ve HTML biliyorum CSS Javascript Jquery için kendimi geliştirmeye devam ediyorum.. Yakında yayına çıkaracağım yyazilim.com için projeler geliştiriyorum. İş çözümleriniz için mail (iletisim@tugrayaldiz.com) atabilirsiniz. Şimdilik benden bu kadar eğer sende aramıza gelmek istersen mail listemize katılman yeterli kendine iyi bak. :) Not: Web programlama dersleri için https://www.w3schools.com adresini kaynak alıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Back to top