Html’de bir yazıya nasıl link verilir?

0
430
görüntülenme

Merhaba, Html’de bir yazıya nasıl link verilir? başlıklı yazıma hoşgeldiniz, bu yazımda html’de <a> etiketi ile yazıya nasıl link verilir bu konuya değineceğim.

Bir yazıya link vermek için html de <a> etiketine href özelliği vermemiz gerekiyor. Hemen örneğe geçelim.

Örnek


<a href="link buraya">Yazı Buraya</a>

Yukarıdaki örnekte a etiketine href özelliği vererek yazıya link eklemiş olduk. Çıktımız aşağıdaki gibi olacaktır.

Çıktı;
Anasayfa

Çıktı kısmında ben “Yazı Buraya” yazan kısmına Anasayfa href özelliğinin içine ise index.php yazdım.Bu kod beni sitemin ana sayfasına yönlendirecektir.

 

Bir yazımın daha sonuna geldik bir sonraki yazımda görüşmek üzere hoşçakalın.

Önceki İçerikPdo ile veritabanı bağlantısı
Sonraki İçerikHTML’de Yazı Büyüklüğü Ayarlama
Merhaba bu alanda kısaca kendimden bahsedeceğim. Adım Tuğra, 19 yaşındayım. Ticaret lisesi mezunuyum şuan Afyon Kocatepe Üniversitesinde İşletme bölümü okuyorum. Aslen Konyalıyım Afyonkarahisar'da ailemle birlikte yaşıyorum. Yaklaşık 11 senedir bilgisayarlarla içli dışlıyım son 6 senedir kendimi internete 2 yıldır ise Web Programlamaya verdim ileri derece PHP ve HTML biliyorum CSS Javascript Jquery için kendimi geliştirmeye devam ediyorum.. Yakında yayına çıkaracağım yyazilim.com için projeler geliştiriyorum. İş çözümleriniz için mail (iletisim@tugrayaldiz.com) atabilirsiniz. Şimdilik benden bu kadar eğer sende aramıza gelmek istersen mail listemize katılman yeterli kendine iyi bak. :) Not: Web programlama dersleri için https://www.w3schools.com adresini kaynak alıyorum.
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorum alanını boş bırakma.
Lütfen adını gir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.