Iso dosyası Usb’ye nasıl yazılır? [İSO to USB]

Merhaba, iso dosyası usbye nasıl yazılır başlıklı yazıma hoşgeldin. Hemen başlayalım o zaman.

Gerekli malzemeler;

  • Rufus adlı program Tıkla
  • İso dosyası
  • USB Bellek

    1. Aşama

İlk olarak USB belleği bilgisayarımıza takıyoruz. Daha sonra Rufus programını açıyoruz karşımıza şöyle bir ekran gelecek.

Iso dosyası Usb’ye nasıl yazılır? 1. Aşama

2. Aşama

Resimde kırmızı kutuyla işaretlediğim yerden iso dosyasını seçiyorsunuz.

Iso dosyası Usb’ye nasıl yazılır? 2. Aşama

3. Aşama

İso dosyamızı seçtikten sonra ayarları otomatik olarak yapacaktır ama biz yine de resimde ki kutu için ayarları yapalım. Ayarları yaptıktan sonra başlat butonuna basıyoruz.

Iso dosyası Usb’ye nasıl yazılır? 3. Aşama

4. Aşama

Başlat butonuna bastıktan sonra size şöyle bir uyarı verecektir evet butonuna basıp onaylayın.

Iso dosyası Usb’ye nasıl yazılır? 4. Aşama
Iso dosyası Usb’ye nasıl yazılır? 4. Aşama

5. Aşama

Eğer resimdeki gibi “HAZIR” yazıyorsa yazma işlemimiz sorunsuz bir şekilde bitmiş demektir geri kalanı artık bilgisayarı usb bellekle başlatmaktır. Kolay gelsin. 🙂

Iso dosyası Usb’ye nasıl yazılır? 5. Aşama

Tuğra Yaldız

Merhaba bu alanda kısaca kendimden bahsedeceğim. Adım Tuğra, 19 yaşındayım. Ticaret lisesi mezunuyum şuan Afyon Kocatepe Üniversitesinde İşletme bölümü okuyorum. Aslen Konyalıyım Afyonkarahisar'da ailemle birlikte yaşıyorum. Yaklaşık 11 senedir bilgisayarlarla içli dışlıyım son 6 senedir kendimi internete 2 yıldır ise Web Programlamaya verdim ileri derece PHP ve HTML biliyorum CSS Javascript Jquery için kendimi geliştirmeye devam ediyorum.. Yakında yayına çıkaracağım yyazilim.com için projeler geliştiriyorum. İş çözümleriniz için mail (iletisim@tugrayaldiz.com) atabilirsiniz. Şimdilik benden bu kadar eğer sende aramıza gelmek istersen mail listemize katılman yeterli kendine iyi bak. :) Not: Web programlama dersleri için https://www.w3schools.com adresini kaynak alıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Back to top