Html Alıntı Etiketleri

Merhaba, Html Alıntı Etiketleri başlıklı yazıma hoşgeldiniz bu yazımda Htmlde alıntı etiketlerine değineceğim. Hemen başlayalım o zaman.

<blockquote> Alıntı Etiketi

Alıntı yapacağımız yazıyı <blockquote> </blockquote> etiketleri arasına alıyoruz.

Örnek;
<blockquote>
Bu bir alıntıdır.</blockquote>Çıktı;

Bu bir alıntıdır.

<q> Alıntı Etiketi

Yine aynı şekilde alıntı yapacağımız yazıyı <q> </q> etiketleri arasına alıyoruz. Bu etiket alıntı yaptığımız yazıyı tırnak içine alacaktır.

Örnek;


Ben alıntı değilim. <q>Ben alıntıyım.</q>

Çıktı;

 

Ben alıntı değilim. Ben alıntıyım.

Alıntı etiketleri bu kadar başka bir yazıda görüşmek üzere hoşçakalın.

 

Tuğra Yaldız

Merhaba bu alanda kısaca kendimden bahsedeceğim. Adım Tuğra, 19 yaşındayım. Ticaret lisesi mezunuyum şuan Afyon Kocatepe Üniversitesinde İşletme bölümü okuyorum. Aslen Konyalıyım Afyonkarahisar'da ailemle birlikte yaşıyorum. Yaklaşık 11 senedir bilgisayarlarla içli dışlıyım son 6 senedir kendimi internete 2 yıldır ise Web Programlamaya verdim ileri derece PHP ve HTML biliyorum CSS Javascript Jquery için kendimi geliştirmeye devam ediyorum.. Yakında yayına çıkaracağım yyazilim.com için projeler geliştiriyorum. İş çözümleriniz için mail (iletisim@tugrayaldiz.com) atabilirsiniz. Şimdilik benden bu kadar eğer sende aramıza gelmek istersen mail listemize katılman yeterli kendine iyi bak. :) Not: Web programlama dersleri için https://www.w3schools.com adresini kaynak alıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Back to top